Online výtvarné kurzy

Rádi bychom Vás seznámili s našimi výtvarnými on-line kurzy.

Dobrý realizační tým a třicet let výuky umění nám dovoluje zabývat se celým spektrem výtvarné tvorby a nabídnout vše, od realistické kresby a malby až po tvorbu abstraktní, a to všemi dostupnými výtvarnými technikami.

Chci kreslit a malovat

Naše kurzy malování jsou určeny těm, kteří chtějí tvořit a potřebují vedení. Těm, kteří by rádi prohloubili své výtvarné dovednosti. Těm, kdo hledají inspiraci nebo třeba jen malují s dětmi a baví se u toho.

„Online výuka byla naprosto skvělá. Celkově se mi moc líbilo, jak byla provedena výuka na dálku během epidemie koronaviru, velmi ráda kreslím pastelkami a Vaše nápady na obrazy mě opravdu nadchly.“

E. Řepková

 

V každém věku, z pohodlí domova, pravidelně

Učíme nejen děti, ale i dospělé. Nikdy není pozdě udělat si radost krásným dílkem.

On-line výuka je vynikající i pro ty zájemce, kteří se ze zdravotních či jiných důvodů nemohou účastnit běžné výuky ve škole. Kromě aktivního malování lze v on-line kurzech získat nové zajímavé informace o umělcích, malířích, uměleckých směrech a rozšířit si obzory v oblasti výtvarného umění, architektury a designu.

Na každé výukové lekci se učíme a kultivujeme v klidu, postupně, v pohodě, bez tlaku a stresu. Naším cílem je vést zájemce k citu pro umění a k vlastní tvorbě. Protože ta člověku poskytuje největší uspokojení.

„Velmi bych chtěla poděkovat Výtvarnému oboru Hany Kocourkové za sobotní Ispirační kurz- Akvarelová pastelka. Klobouk dolů všem, co se podíleli na přípravě tohoto kurzu, který probíhal on-line formou.
Od začátku do konce naprosto skvělé, profesionální vedení.
Dostali jsme přesný návod, jak postupovat při kresbě květů, od sestavení kompozice až po samotné zvládnutí výtvarné techniky.
Byla to perfektně strávená sobota. Nejvíc mne potěšil zápal a nadšení dětí (12 a 15 let), které se tohoto kurzu zúčastnily se mnou. Ještě jednou děkuji!!!“

Petra Tománková

 

Učíme jinak

Nechceme, aby se tvůrčí člověk donekonečna potýkal s přípravnými studijními kresbami. Rádi bychom zájemcům o tvorbu poskytli dobré základy, ale povzbuzujeme je, aby se vyjádřili po svém, aby se nebáli tvořit. Inspirujeme, ukazujeme, jak se „dělá obraz“, ale dbáme, aby každý ve své tvorbě projevil svou osobnost, uvolnil svůj tvůrčí potenciál.

„Nikdy bych neřekla, že on-line kurz může být tak přitažlivý! Víc se u nich soustředím, víc nad tím přemýšlím, rychleji pracuju a hlavně mě silně inspirují. Je to poučné, dokážete vysvětlit  téma a přizpusobit se našim různým schopnostem. Děkuji a držím všem výtvarníkům palce.“

Jitka Orságová

 

Tužka nebo olejomalba, portrét či zátiší?

Jakmile se rozhodnu účastnit se on-line kurzu, vybírám si, který typ barev mi nejvíc sedí, čím bych chtěl začít. Tužkou, akvarelem nebo olejem? A co mne láká víc: portrét nebo krajinomalba? Jak bych chtěl zvolené téma uchopit? Realisticky nebo abstraktně? Cílem tvůrců kurzů je nabídnout zájemcům širokou škálu námětů a jejich zpracování různými druhy barev. Provázíme je krok za krokem a pomáháme zvládat všechna možná úskalí tvorby.

„Dne 16.5.2020 jsem se zúčastnila on line inspiračního kurzu  – Květiny malované akvarelovými pastelkami.
Inspirační kurs byl skvěle zorganisován, s přesnými popisy malby. Přitom všem dával možnost vlastního vyjádření námětu. Hodně jsem se naučila a těším se na další inspirační kurs. Kurs byl perfektní.“

MUDr. Dana  Špatková

 

Jsem učitel a hledám inspiraci

Kurzy kresby a malby jsou skvělé pro učitele výtvarné výchovy, kteří se mohou inspirovat jak při hledání námětů, tak i při jejich zpracování. Kombinace různých typů barev, kreativní pojetí námětu /například sloučení realismu, stylizace a abstrakce/, ukázky dokončování obrázků a nabídka vhodných typů pozadí – to vše pomůže nejen začínajícím učitelům, ale i těm, kteří učí už dlouho a rádi by rádi zkusili něco nového. Je čím se inspirovat a odpadají náročné přípravy.

„Pro mě, jako pedagoga, jsou to nádherně zpracované hodiny, ukázka, jak mám dětem jednoduše a logicky vysvětlit, jak co nakreslit, jak je jednoduše seznámit se styly, umělci.
Ještě jednou děkuji, těším se na další lekci.“

Jana Faitová

 

Z čeho vybíráme

Objevte krásný svět dějin výtvarného umění.
Staňte se malířem z pohodlí domova. Naučte se malovat vlastní obrazy různými výtvarnými technikami.
Ovládněte akvarelové pastelky a naučte se vytvořit vlastní obraz s námětem květin
Zachyťte atmosféru ulice a vdechněte jí život suchým pastelem.
Ovládněte dokonale kresbu pastelkami a odhalte skrytou podstatu tvorby. Naučte se kreslit realisticky, ale tvořit kreativně!

Nabídku on-line kurzů jsme rozdělili do „balíčků“, z nichž si zájemci mohou vybírat.

Někoho láká akvarelová malba, jiný dává přednost pastelům nebo pastelkám. Tento chce zvládnout kresbu figury, tamten chce kreslit portrét. Jednoho láká abstrakce, druhý se chce nechat inspirovat, hledá nápady.

Často vybíráme podle délky a ceny kurzu. Poskytujeme intenzívní jednodenní inspirační kurzy, dlouhodobé celoroční, pololetní a dvouměsíční vedené kurzy, kde je zvolené téma probíráno skutečně do hloubky. Ceny kurzů se liší podle množství odučených lekcí.

Specializujeme se rovněž na přípravy studentů na střední a vysoké výtvarné školy. Bližší informace o přípravě studentů k talentovým zkouškám naleznete na www.festad.cz

Nabízíme jednu ukázkovou lekci pro představu zdarma.

 

Informace a přihlášky:

Ing. arch. Kateřina Chvílová

IČ:00745952 Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku od 6.8.2012 Evidující úřad: Rožnov pod Radhoštěm