Výstava žáků Výtvarné výuky

Rádi bychom Vás pozvali na výstavu obrázků žáků naší prezenční výuky, která ukončí tento školní rok.

Hlavní téma letošního roku byla kresba a malba figury.

Naučili jsme se pravidlům Práxitelova kánonu, pochopili jsme základy kontrapostu a procvičovali kresbu figur v pohybu. Lidskou postavu jsme malovali všemi dostupnými výtvarnými technikami /tužka, pastely, temperové barvy/ a způsoby – od realismu přes stylizaci až k abstraktní malbě. Hodně napoví i názvy projektů, které bude možné na výstavě zhlédnout.

Inspirujícím projektem byly například pohybové studie afrických pravěkých lovců na abstraktním pastelovém podkladě, který jsme nazvali Zimbabwe. Jeden z nejpovedenějších projektů tohoto školního roku byl Radegast. Volně pojatá figura Radegasta ukázala, jak neuvěřitelnou kreativitou děti oplývají a jaká dílka dokáží vykouzlit kombinovanými technikami. Projekt skutečně stojí za zhlédnutí.

Kromě dětských obrázků bychom se rádi zmínili o studijních kresbách starších studentů- středoškoláků, kteří se připravovali na vysoké umělecké školy a architekturu. Prošli náročnou přípravou, ale výsledek stojí za to. Dnes už byli přijati na studia designu, architektury, animace či ilustrace a těší se na studia v Praze, Brně nebo ve Zlíně. Jejich tvorbu na výstavě rovněž uvidíte.

Výstava se koná v Relaxačním centru Salza v Zašové a bude zahájena vernisáží v neděli 19. 6. 2022 od 16.00hod v rámci akce Vítání léta. Zveme všechny zájemce o umění na dobrou hudbu, občerstvení a samozřejmě hlavně na prohlídku krásných dětských obrázků.

Výstava potrvá do konce prázdnin, otevřeno je během týdne od 9.00 do 18.00hod a v sobotu od 10.00 do 16.00 hod.

Online výstava prací ze všech našich kurzů /online i prezenčních/ je pak ke shlédnutí na našich sociálních sítích Facebook a Instagram pod jménem Výtvarná výuka.