Výstava žáků Soukromého výtvarného oboru

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Soukromého výtvarného oboru ve Valašském Meziříčí a v Rožnově pod Radhoštěm, pod vedením týmu Ing. Hany Kocourkové a architektů Ondřeje Hozáka a Kateřiny Chvílové, která proběhne v Relaxačním centru Salza v Zašové v neděli 18. 6. 2023.

Tématem školního roku byla Perspektiva – malířským, grafickým a architektonickým viděním. Z vybraných projektů se můžete těšit na:

  • Projekt Guernica – na kterém jsme experimentovali s výrazným grafickým zpracováním tužkou
  • Obraz Jmelí – který vznikal kresbou a malbou na neobvyklý výtvarný podklad
  • Zátiší se slunečnicemi – jež dokáže, že kresba pastelem může být k nerozeznání od olejové malby

Jako každý rok bude zajímavé pozorovat, jak si se stejným tématem poradili žáci různých věkových skupin. Nejmladší z žáčků jsou ještě v předškolním věku, ale chybět nebudou ani práce studentů, dospělých a seniorů.

Tradičním vrcholem výstavy jsou velkoformátové malby a práce studentů, kteří se úspěšně připravovali na talentové zkoušky na střední a vysoké školy umění, architektury a designu.

Vernisáž výstavy proběhne v Relaxačním centru Salza v Zašové v neděli 18. 6. 2023 od 16:00 a následně výstava potrvá do konce prázdnin. Otevřeno je během týdne od 9.00 do 18.00 hod a v sobotu od 10.00 do 16.00 hod.

Více informací najdete na našem Instagramu, Facebooku a YouTube pod heslem „Výtvarná výuka“ a „FestAD“

Těšíme se na Vás

Hana Kocourková / Ondřej Hozák / Kateřina Chvílová