Začíná šk. rok 2021/22 aneb Těšíme se do školy

V loňském roce jsme zjistili, že to není jen školní lavice, kde se můžeme vzdělávat.

Pro děti prvního stupně je učení ve třídě a kontakt s učitelem zásadní. Ale starším žákům, studentům středních a vysokých škol a dospělým se otevřela další cesta: on-line výuka. Oslovila svou praktičností.

Mladé maminky mohou malovat doma a nemusí shánět hlídání. Dojíždějící ušetří čas a peníze. Ti, kteří se nemohou nebo nechtějí očkovat či testovat se učí z bezpečí domova.
Obecně všichni, kteří byli schopni samostudia, si distanční výuku pochvalovali.

Rozhodli jsme se proto, že v tomto školním roce nabídne Soukromý výtvarný obor oba typy pravidelné každotýdenní výuky a žáci si budou moci vybrat buď výuku prezenční nebo on-line.

Oba způsoby výuky si budou velmi podobné. Letos se budeme hlavně zajímat o figurální malbu všemi technikami a to realisticky, stylizovaně i abstraktně. Naučíme se Práxitelův kánon, povíme si něco o perspektivě a proporcích figury, zjistíme, jaký význam má těžiště v kresbě lidské postavy a další zajímavosti. Kromě figury se v letošním školním roce budeme věnovat kresbě a malbě zvířat.

Studenti, kteří se chystají ke zkouškám na střední nebo vysokou uměleckou školu a architekturu budou cíleně vedeni k přijímačkám. I oni mohou volit mezi prezenční a distanční výukou.

V předchozím školním roce jsme připravovali zájemce o přípravy na školy nejen z Valašského Meziříčí, ale z celé republiky. Kromě běžné každotýdenní on-line výuky nechyběly navíc jednou týdně konzultace po Skype. Výsledky této výuky byly mimořádné. Takřka všichni studenti, kteří se poctivě účastnili lekcí, vypracovávali a pravidelně konzultovali své práce s vyučujícími, byli přijati.

Takže: ať už sedíme ve škole v lavici nebo doma u počítače, vzdělávejme se. Je fajn něco umět.

Hana Kocourková, 571 632 809, info@vytvarnavyuka.cz