Cítíte nadšení, když malujete? Možná je něco špatně.

Nedávno jsme setkali se zajímavým příběhem: kolegové umělci si stěžovali, že kreativní energie, která je na začátku hnala dopředu, je zkrátka pryč a oni už nemají chuť dále tvořit.

Velice nás to zaujalo. A zajímalo by nás, zda jste se sami s tímto problémem také setkali. Jsme přesvědčeni, že ano.

Když totiž s nějakým projektem začínáme, cítíme velké nadšení ↗. Jenomže často nastane fáze, kdy přestanou být vidět rychlé výsledky a můžeme mít pocit, že se kreativní energie vytratila.↘

Je to naší lidskou přirozeností? Nebo lze k tvorbě přistupovat jinak?

Umění často vnímáme jako pouhé fyzické dílo (výsledný obraz)
Možná to tak nevypadá, ale tato umělecká forma je poměrně snadno dosažitelná, a tak umožňuje rychlé vzplanutí. Ale také rychle omrzí.

Jak tedy v umění najít hlubší smysl a celoživotní naplnění?

Hlubší a podstatnější rozměr tvorby, na který se často zapomíná, je totiž obsah. A přestože se zde ocitáme v nehmotném světě kreativity, i tady existují určité pomocné metody, které nám pomohou dotknout se skrytých rozměrů tvořivosti:

  • inspirační cesty (odvedou myšlení ze zajetých kolejí)
  • hlubší teoretické souvislosti (pomohou získat širší pohled na věc)
  • inspirační zdroje (posunou dílo do nezvyklých rovin)

Své o tom vědí studenti, které touto metodou připravujeme již více než 15 let na talentové zkoušky. Poté, co ovládnou teorii a práci technikou, učíme je neméně důležitou část: pravidla porušovat a pronikat k podstatě kreativity.

Spojením dvojnosti nahlédnete celistvost…

Harmonickým propojením obsahu a formy se zabývá nová výuková metoda umění Gedó, která klade velký důraz na objasnění teoretických souvislostí a posun od naučeného pohledu k nevšednímu.

O této unikátní výukové metodě umění Gedó se dozvíte více na stránkách: www.inspiracnikurzy.cz/pravidelnavyuka

Právě nyní začíná 2. cyklus online a do 9.2.2024 se k nám můžete mimořádně připojit. Vše zjistíte podrobně na stránkách ZDE

Objevte umění, které Vás nepřestane udivovat.